אחזקת מערכות חירום

 

slider01מוכנים לשעת חירום

בנייני מגורים ומשרדים מאופיינים בכמה מאפיינים חשובים. ראשית, התנועה במבנים אלה רבה, כך שמספר רב של אנשים נמצא במקום במהלך היום. שנית, במבנים אלה ציוד אלקטרוני רב, מידע אישי או עסקי חשוב ופריטים יקרים אחרים. אם כן, אחד הדברים שעוזרים לשמור על בטיחות העוברים והשבים הוא אחזקה שוטפת של מערכות החירום השונות במבנה. ביצוע בדיקות תקופתיות מול גופים מוסמכים הוא צעד מרכזי ביותר באחזקתן של מערכות החירום השונות הקיימות במבנה. חברת גאש תסייע באחזקת מערכות החירום ובקיומן של בדיקות וביקורות מול גופים מוסמכים.

 

מערכות כיבוי אש

שריפה היא אחד ממקרי החירום האפשריים, והיא יכולה להתפרץ גם בבנייני מגורים וגם במשרדים. נר שהושאר ללא השגחה, אש גלויה במטבח, קצר חשמלי – כל אלה הם גורמים שעשויים להוביל לדליקה במבנה. התקנת מערכות כיבוי אש היא חיונית כדי להתמודד באופן מוצלח עם שריפות ולצמצם את הנזקים שלהן, אבל לאחר ההתקנה נדרשת תחזוקה שוטפת ובדיקות תקופתיות לצורך וידוא תקינותן של המערכות. הצבת ספרינקלרים בהחלט תסייע לטיפול בשריפה אם תתפרץ, אבל אם הספרינקלר אינו תקין, עדיף לדעת זאת מראש ולהחליפו בספרינקלר תקין, במקום לחכות לרגע האמת ולגלות את התקלה בעת שהשריפה מתפשטת במבנה. תקינותם של זרנוקים ומטפים, כמו גם תקינות רכזת אש, חיונית גם היא למצבי חירום, ובדיקות אלה יש לבצע בתדירות גבוהה יחסית.

 

עשן, מים וחשמל

בדיקות נוספות שחשוב לבצע הן בדיקת תקינות הגנרטור, חיטוי מאגרי מים ותחזוקת מפוחי עשן בחניון. הפסקת חשמל היא דבר שקשה מאוד לצפות, אבל כדאי מאוד להיות מוכנים אם היא תתרחש במהלך יום עבודה. גנרטור שאינו תקין פירושו השבתה מוחלטת של המערכות, מה שיפגע בפעילות העסקית השוטפת ואף במכירות העסק. חיטוי מאגרי המים גם הוא חיוני ביותר לבריאותם ולשלומם של כל מי שמשתמש במאגר המים של המבנה. מים שאינם נקיים ואינם עוברים חיטוי הם מים שמסוכן לשתות מהם, וזהו סיכון שעדיף שלא לקחת כלל. לבסוף, מפוחי עשן הם בגדר חובה במפעלים ובחניונים, משום שהם מגנים על בני אדם השואפים עשן במקומות סגורים – שאיפה שעשויה להוביל לאסון. חברת גאש מסייעת גם בתחזוקת מפוחי עשן, במסגרת מערך כולל של שירותי אחזקת מערכות חירום.

 

לא מתפשרים על בטיחות

מערכות החירום נמצאות שם מסיבה מאוד מוצדקת ונכונה. שריפות, הפסקות חשמל, מים מלוכלכים ושאיפות עשן – כל אלה הם סכנות ממשיות שעשויות לפגוע בבני אדם ובחלק מהמקרים גם בפעילות השוטפת של העסק. פשרה איננה באה בחשבון, משום שהמחיר שלה גבוה מדי במקרים אלה. אחזקת מערכת חירום, אם כן, היא אחת המשימות הקריטיות ביותר שיש לבצע בבניין המשרדים או המגורים שלכם. אתם כמובן לא צריכים לעשות את זה לבד. גאש תלווה אתכם בדרך ותעמיד לרשותכם איש אחזקה שידאג למערכות החירום שלכם.