איך לתחזק נכון לובי של בנייני מגורים?

 

 

נכון לשנת 2020, הלובי בבנייני מגורים רבים דומה יותר ויותר ללובי של בתי מלון. נכון להיום הלובי החליף את הכניסה  והפך למקום אשר מגדיר במידה רבה את היוקרתיות של אותו מגדל מגורים. במאמר זה נגולל בפניכם אודות הלובי של בנייני המגורים ומהן הפעולות הנדרשות במסגרת תחזוקתו. הבה נתחיל..

הכניסה לבניין שהפכה ללובי

 

בתחילת הדרך רוב הבניינים בישראל היו בעלי כניסה פתוחה ללא דלת. השלב הבא היה סגירת הכניסה וזאת למטרת התקנת מערכת אינטרקום אשר תאפשר לדיירי הבניינים לראות מי מעוניין להיכנס אל השטח הפרטי שלכם ולהגיע להחלטה מרחוק האם הם מעוניינים לפתוח לו. כיום, הלובי מהווה חלון ראווה לדרגת היוקרתיות של הבניין. ברוב הבניינים מדובר על מבואה רחבה, בה יש שיש יוקרתי, מראות, צמחייה, תאורה מתאימה, פסלים, ריהוט, שטיח, סוג מסויים של זכוכית ובחלק מהבניינים ניתן אף למצוא שומר שיושב מאחורי דלפק. פעמים רבות הלובי משמש לישיבות דיירים וכמקום המתנה לאורחים. בנוסף, ישנם בניינים רבים בהם יש חדר משחקים ו/או חדר כושר.

תחזוקה נכונה של הלובי

 

באם מעוניינים להחזיק לובי מפואר או יוקרתי, קרוב לוודאי שועד הבית אינו מספיק ותצטרכו לשכור את שירותיה של  חברת ניהול חיצונית. הסיבה לכך היא שהלובי ושאר חלקי מגדלי המגורים כיום כוללים מערכות המחייבות תחזוקה רציפה, דבר איתו ועדי בתים אינם ערוכים להתמודד. חברת הניהול תדע להתמודד  עם כל הקשור אל מערכת המצלמות במעגל סגור, המעליות, התשתית לניתוב אשפה, הניקיון  וכן לשכור את שירותיהן של חברות או אנשי מקצוע שונים במקרה בו חייבים לתקן דבר מה באיזור הבניין והלובי, כמו למשל תיקון תריסים חשמליים בלובי הבניין, דבר אשר משפיע על הנראות האסתטית של הבניין ועל השמישות.

נקודות חשובות – תחזוקת הלובי

 

ניקיון – תמיד חשוב לשכור את שירותיה של חברה המומחית בתחום ניהול ואחזקת מבנים עם דגש על מתחמים משותפים במגדלי מגורים. חברה זו תהיה אחראית על ניקוי וצחצוח הלובי תוך שימוש בחומרים איכותיים ומונעי החלקה.

תחזוקה שוטפת – חברה זו תהיה אחראית על התחזוקה השוטפת של כל הקשור אל הלובי, באם מדובר על בדיקה של מערכת החשמל של האינטרקום ועוד.

תיקונים – החברה תהיה אחראית לכל תיקון הקשור אל הלובי, אם הכוונה היא אל תיקון מראה שנשברה בלובי, ניקוי והחלפה של אדנית עציצים שנשברה, תיקון תריס חשמלי בלובי הבניין ועוד.

 

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים שכל מי שנכנס לבניין המגורים שלכם יתרשם לטובה, הגיע הזמן לתחזק באופן מיטבי את כל הקשור אל לובי הבניין וזאת באמצעות השכרת שירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים שתדאג להכל.

ג.א.ש: אחזקת מבנים > טיפים והמלצות > איך לתחזק נכון לובי של בנייני מגורים?
למידע נוסף השאירו פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל: