איתור נזילות – כיצד זה מתבצע?

 

מי שחווה נזילה בבית יודע בוודאי כי ברגע שישנה דליפה או כניסה של מים מאחד האלמנטים במבנה או מחוצה לו, כל סדר החיים משתבש! אתם מנסים לפתור את הבעיה, הרצפה רטובה, הקיר ספוג מים ובכלל אורח החיים הופך לפחות נעים.

בשל כך חשוב לבחור את החברות או את אנשי המקצוע המומחים באיתור נזילות בזמן שכיום שלא כמו בעבר, ישנן שיטות חדישות ומתקדמות יותר לאיתור מקור הנזילה.

 

אבל כיצד בעצם מאתרים ופותרים את הבעיה? הכל בהמשך.

 

אם יש לכם מקור מים לא ידוע בבית שמשבש לכם את היום, חשוב לדעת כי ישנן כמה פעולות שניתן לבצע על מנת לפתור את הבעיה, בעוד שכיום ניתן ללא הרס של קירות או שבירה של מרצפות, לאתר את מקור המים הנוזלים כמו גם שניתן לפתור את הבעיה בקלות!

 

אבל כיצד מבצעים איתור נזילה? הנה הדרכים השונות:

 

איתור באמצעות מצלמה תרמית – כיום בניגוד לעבר, בו היה צורך לשבור קירות ולהרים מרצפות על מנת לאתר את מקור המים, מבצעים אנשי המקצוע איתור באמצעות מצלמה תרמית מיוחדת באמצעותה פועל איש המקצוע באופן מקצועי ובאמצעות טכנולוגיות חדישות מחדיר את המצלמה אל הקיר או  אל המרצפות ובאמצעות סימון של צבעים המעידים על חום וקור מאפשרת המצלמה גילוי נזילות בצורה טובה ומדויקת.

גילוי נזילות באמצעות סגירת ברזי המים – דרך נוספת לאתר נזילה היא באמצעות סגירת ברזי המים במבנה והבנה אודות המקור לנזילות ברגע שסוגרים את הברזים ורואים מתי שעון המים ממשיך למרות סגירת הברז. בכך קל לזהות את מקור הנזילה.

איתור באמצעות גז – דרך נוספת שניתן באמצעותה למצוא את מקור המים הנוזלים היא באמצעות איתור דליפות מים מקצועי שנעשה באמצעות גז שאין לו ריח והוא אינו מסוכן לבריאות. באמצעות גז מסוג זה שניתן על פי צבעו לראות את מקור המים (וזאת על ידי עלייתו של הגז כלפי מעלה). בכך אנשי המקצוע מבצעים איתור נזילות מקצועי ונכון.

גילוי באמצעות סטטוסקופ  – עוד אפשר לאתר על ידי הקשבה לקירות ולרצפות עם סטטוסקופ ממש כמו זה שיש לרופאים. בכך על ידי שמיעה ניתן להבין מהו מקור הנזילה.

 

אז כיצד מטפלים בבעיה?

על מנת לתקן נזילה חשוב למצוא את אנשי המקצוע המומחים שיכולים לבצע תיקון צנרת, איטום, תיקון דלתות וחלונות וכל אלמנט שגורם לבעיה. בכך אפשר לבחור בחברה שגם מספקת גילוי נזילות וגם יכולה לתקן את מקורה מים הנוזלים.

ג.א.ש: אחזקת מבנים > טיפים והמלצות > איתור נזילות – כיצד זה מתבצע?
למידע נוסף השאירו פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל: