כיצד אפשר למגן את בית העסק?

 

אם יש לכם בית עסק שאתם רוצים שיעבוד בצורה שוטפת ללא דוחות מיותרים מהרשויות, עם מקסימום בטיחות לעובדים וללקוחות כמו הענקת בטחון לסביבת העסק – חשוב שתדעו כיצד הופכים את העסק למקום בטוח. 

כיום ישנו ציוד שכל בית עסק חייב להחזיק כדי לקבל את האישורים המתאימים מהרשויות.  אבל כיצד ממגנים? כל המידע בהמשך.

 

רבים אנשי העסקים אשר רוצים לפתוח חנויות, רשתות, מכולות, משרדים ושלל עסקים מסוגים שונים,  אך הם נתקלים לעיתים רבות בצורך להתקין ציוד בטיחות בעסק.

 

אבל מהו אותו הציוד?

ציוד כיבוי אשספרינקלרים (הלוא הם הטפטפות שנמצאות על גבי התקרה), ארון כיבוי אש, מטפים, צינור כיבוי אש, מגנים ועוד: כולם ציוד אותו יש להתקין ברוב בתי העסק כמו למשל באולמות חתונה, מסעדות, בקניונים ועוד. את הציוד מתקינים אנשי מקצוע מיומנים העוסקים במיגון אש שיכולים להקנות לכם את הדרך הטובה מכל להתמגן ולמגן את מקום העבודה שלכם.

 

ציוד בטיחות – ציוד בטיחות כמו מעצורים לדלתות. מאטי דלת, מעצורי חלונות, מונעי החלקה למדרגות ועוד, כולם חייבים להיות בבתי עסק שיש בהם יציאות כניסות וחלונות. כלל אביזרי הבטיחות מיועדים למנוע תאונות בבית העסק.

 

ציוד עבודה בטיחותי – אם אתם עוסקים בתחומי הקבלנות, האינסטלציה, העבודה בגובה, בנגרות, בחדרי ייצור ועוד: חשוב שתעבדו רק עם ציוד עבודה בטיחותי. מעצור על מסור שולחן, עבודה בגובה עם רתמות בטיחות, כלי עבודה תקינים וכדומה: כולם מאפשרים סביבת עבודה בטוחה הרבה יותר.

 

קורס בטיחות – חשוב מידי תקופה לבצע קורס בטיחות בעבודה. שימו לב כי העובדים שלכם יודעים כיצד מתמודדים בזמן שריפה, איזה ציוד חייב מיגון, כיצד עובדים בגובה ואיך מונעים תאונות. קורסים כאלה מעבירות חברות המתמחות בציוד בטיחות, כמו גם בהתקנה של ספרינקלרים, מערכות כיבוי אש, מערכות בטיחות ועוד.

 

ערכת עזרה ראשונה – וודאו כי בבית העסק שלכם ישנה ערכת עזרה ראשונה אשר כוללת את כל מה שצריך למקרה של פציעה כמו: תחבושות, פלסטרים, משחות נגד כוויות ועוד. בכך תוכלו להגיש עזרה מידית בעת מקרה חירום או תאונה.

 

בכך גם תוכלו להכשיר את העובדים שלכם למקרה של מפגע בטיחותי או תאונה וגם לעבוד בסביבה ממוגנת יותר אשר יש בה את כל הציוד המתאים לשעת חירום.