מהי רכזת גילוי אש ומה חשיבותה להגנה מרבית של העסק?

כאשר מדובר בהגנה על העסק מפני שריפות או דליקות, אף אחד לא היה רוצה להתפשר. מערכות אש ועשן ייעודיות ומובנות יכולות לעשות הבדל משמעותי ולמנוע את השבתת העסק כליל במקרים שבהם פרצה שריפה או דליקה באופן פתאומי.

ישנם סוגים שונים של מערכות לגילוי אש ועשן ורובן ככולן משלבות בתוכן טכנולוגיות מתקדמות ומצילות חיים ממש. לכן אין זה מפתיע שעסקים רבים רוצים לשלב מערכות מסוג אלו וכך לזכות לבטיחות והגנה מקסימליות. ישנם סוגים שונים של מערכות גילוי אש ועשן אולם לכולן ישנו מכנה משותף אחד והוא ליבת המערכת: הרכזת. היא המוח של הכל, וכל הרכיבים הקטנים של המערכת מתחברים אליה ישירות, מעבירים לה מסרים ומחכים לפקודות.

שני סוגים עיקריים של רכזות

רכזת גילוי אש היא הרכיב המרכזי במערכות לגילוי אש ועשן. ישנם שני סוגים שונים של רכזות: מקומיות ואנלוגיות, כאשר ההבדלים ביניהן באים לידי ביטוי במספר האזורים שיכולות לכסות בעת מילוי תפקידן. בעוד שרכזת מקומית מכסה מספר מוגבל של אזורים, רכזות אנלוגיות עובדות ללא הגבלה ויכולות לחלוש על מספר גדול של אזורים.

אילו פעולות מבצעת הרכזת?

רכזת גילוי אש מתפקדת בדומה למוח האנושי, היא המרכז של המערכת. כל מרכיבי המערכת מחוברים אליה, כאשר במידה ואחד מהם מופעל, יעבור אליה אות, היא תעבד אותו ותבצע את הפעולות הנדרשות בהתאם להגדרות שתוכנתו בה מבעוד מועד. בין הפעולות שרכזות מבצעות:

  • הפעלת צופר האש
  • ניתוק המעליות
  • הפעלת חייגן
  • ניתוק של מפסק החשמל הראשי
  • פתיחת חלונות העשן
  • הפעלת מפוחי עשן
  • הורדת וילון אש
  • פתיחת דלתות בהלה

התאמת הרכזת לצרכים שלכם

ישנם הבדלים בין הסוגים של רכזות גילוי אש אחד העיקריים בהם הוא מספר האזורים אותם הרכזת מכסה. הבדלים נוספים באים לכדי ביטוי במחיר ובמידת ההתאמה למבנה בו היא מותקנת. אחת הרכזות המתקדמות ביותר כיום, היא רכזת גילוי אש אנלוגית ומיוחדת מסוגה מבית אדוונס. מדובר בפתרון חדשני, מתקדם ומודולרי אשר מאפשר לשלב מערכות שונות בנפרד או בפאנל יחיד, בהתאם לדרישות התקן ולמידת הסיכון של העסק. לרכזת זו ישנם יתרונות רבים, היא ידידותית לשימוש והיא מספקת מענה אופטימלי במינימום עלות גם עבור מתקנים קטנים.

מערכות גילוי אש ועשן יהיו יעילות יותר עם הרכזת הנכונה. לכן חשוב להתייעץ עם חברה מקצועית טרם הבחירה כדי שתסייע לכם לבחור את הפתרון המתאים ביותר לצרכיו של העסק, גודלו ומבנהו.

ג.א.ש: אחזקת מבנים > טיפים והמלצות > מהי רכזת גילוי אש ומה חשיבותה להגנה מרבית של העסק?
למידע נוסף השאירו פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל: