ריסוס

 

slider02חשיבות הריסוס

תיקנים הם מזיקים פופולאריים למדי, שמבקרים בדרך כלל בקיץ ומהווים סכנה גדולה יותר מאשר היותם לא-אסתטיים. תיקן, או מקק, עשוי להפריש חיידקים מסוכנים, שהרי מקורו של התיקן הוא בביוב. ישנם סוגים של תיקנים, וחלקם נפוצים יותר בישראל. מאחר ותיקנים הם אכן בעיה נפוצה ומוכרת בארץ, ומאחר וכחובבי חום יש להם עונה ארוכה למדי במדינה החמה שלנו, נשאלת השאלה כיצד אפשר להרחיק אותם מאיתנו? ישנן דרכים שונות להתמודדות עם תיקנים, וחברת גאש מציעה ריסוס בחללים מרכזיים שונים במבנה, כמו הלובי, חדר המדרגות, הקומות השונות, החניון ואף החצר. ריסוס על ידי מדביר מוסמך יבטיח לכם שקט נפשי ואת הידיעה שאף תיקן לא יופיע לפתע במשרד או בבית.

 

התמודדות עם תיקנים

ישנן כמה דרכים אפשריות להתמודד עם תיקנים, ובראשן – דרך המניעה. איטום בורות ביוב, שמירה על הניקיון והימנעות מהשארת פירורי אוכל ושאריות מזון, כל אלה יסייעו להפחית את הסיכויים להופעתם של מקקים בבית או במשרד. אפשר גם לבצע ריסוס ביתי באמצעות תרסיסים שונים, אם כי יש לבדוק היטב מה עמידות התרסיס ולכמה זמן יחזיק מעמד. ריסוס מקצועי הוא עדיין האפשרות הטובה מכולן, משום שמדביר מקצועי ומוסמך יידע להשתמש בחומרים הנכונים והחזקים כדי להבטיח לכם שקט לאורך זמן.

 

מדביר מוסמך בלבד

חשוב מאוד לשים לב לכך שלפי תקנות רישוי עסקים, מדביר חייב להיות מוסמך לכך, ולמעשה מדביר שפועל ללא תעודת הסכמה וללא אישור עובר על החוק. תקנה מחמירה זו נובעת מהעובדה כי מדבירים משתמשים בחומרים שיכולים להיות מסוכנים גם לאדם, ולכן חשוב לדעת להשתמש בכמויות מדויקות, בפיזור נכון ותוך שימוש באמצעי ההגנה והבטיחות המרביים. ישנם שלושה סוגי הסכמה – לקטילת חקרים, לקטילת מכרסמים ולאיוד, ועל המדביר לבצע פעולות הדברה על פי ההסמכה שלו בלבד. אנחנו בחברת גאש פועלים על פי החוק בלבד, ופעולות ריסוס והדברה אשר מבוצעות על ידינו, מבוצעות תחת הסכמה והיתר, באופן חוקי לחלוטין.

 

הדברה לטווח הארוך

אנשים רבים, אשר נתקלים בתיקן בבית או אפילו במשרד, נוטים להשליך לעברו נעל או חפץ כבד אחר, להרגו ולפנות אותו מהמקום. מה שרבים לא חושבים עליו, הוא על המקום שבו נמצא התיקן. תיקנים מתרבים, ומהר, וסביר להניח שתיקנים אחרים הגיעו מהמקום שבו פגשתם את התיקן המנוח. לכן חשוב לבצע ריסוס, ומומלץ לעשות אותו אחת לשנה, כדי למנוע מתיקנים נוספים להגיע לביקור בלתי רצוי. ריסוס שנתי על ידי מדביר מוסמך ומקצועי, יעזור לכם להימנע מתיקנים בבית, שהרי הם מפגע אסתטי משמעותי וגם סכנה בריאותית בשל המחלות שהם עשויים להפיץ והלכלוך שהם מביאים איתם ממקורם בביוב. המפגע הזה קיים גם בבית וגם במשרד, והדרך הנכונה לטפל בו, היא על ידי ריסוס נגד תיקנים בכל שטחי המבנה.