תכנית תמ"א 38 ואחזקת מבנים- לאתר

 

אחזקת מבנים מאז ומעולם הייתה נחלתם של מגדלי פאר או בניינים בשכונות יוקרתיות אשר יכולים להרשות לעצמם לשלם סכומי עתק לחברות חיצוניות במטרה לוותר על וועד הבית. אך עם הזמן, רבים הבינו כי אחזקת מבנים הוא שירות נהדר המקנה מגוון רב של יתרונות עבור דיירי הבית ובניהם גם חיסכון כספי ומניעת חילוקי דעות וסכסוכים בין שכנים. שירותי אחזקות מבנים מציעות חברות ייעודיות או חברות ייזום המתמחות במגוון תחומים והן מספקות תחזוקה מלאה לכל הבניין, הכולל ניקיון וטיפוח הבניין, טיפול בתקלות חשמל או מים ובין היתר גם ביצוע שיפוצים ותיקונים שונים בבניין על מנת לספק לדיירים איכות חיים גבוהה יותר.

 

החשיבות של שירות אחזקת מבנים לאחר ביצוע תכנית תמ"א 38

 

תכנית תמ"א 38 היא אחת התכניות המדוברות ביותר בעשור האחרון ומאפשרת לדיירי הבית לקבל איכות חיים בלתי מתפשרת. בתכנית את דיירים מוכרים לחברות יזמות זכויות לבניית יחידות דיור נוספות ותמורת זה הם מקבלים את חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה ועד שלל הטבות נוספות. משום שנוספים לבניין דיירים נוספים ותחזוקת הבניין על ידי הוועד נעשית מורכבת יותר, דיירים רבים מעדיפים לאחר סיום התכנית לקבל שירות אחזקת מבנים על ידי חברות חיצוניות המספקות את שירות זה. רק נציין כי הוועד הוא זה שאחראי על איסוף הכספים וטיפול בבניין ולמעשה כל הנטל נופל עליו, וכאשר ישנם דיירים נוספים בבניין הנטל קשה יותר.

 

כל היתרונות של  שימוש בשירות חברות לאחזקות מבנים 

שקט נפשי – כאשר חברה חיצונית מטפלת בכל הקשור לתחזוקת הבניין הדיירים יוכלו לדעת כי כל בעיה תיפתר במהירות האפשרית, משום שחברת החזקות מחזיקה באנשי מקצוע הזמינים להגיע מידית במקרה של תקלה או בעיה בבניין. כמו כן, הבניין תמיד יהיה נקי ומטופח.

אי חילוקי דעות בין שכנים – פעמים רבות יש מחלוקות בין הדיירים, משום שחלקם מסכימים עם משהו וחלקם לא, מה שיוצר נטל רב על וועד הבניין. חברה לאחזקת מבנים תנהל את התקציב, תציע שיפוצים שונים ובעיקר תפתור מחלוקות וחילוקי דעות בין השכנים בבניין.

אין צורך לגבות כספים – חברה לאחזקת מבנים דואגת לאסוף את כספי הוועד מהשכנים בבניין, כך שהוועד לא צריך לתלות שלטים ולדפוק על דלתות הדיירים בכדי לאסוף כספים מידי חודש. כמו כן, החברה שומרת את הכספים שנותרו ובבוא העת תוכל לבצע שיפוצים שונים הנחוצים לצורך שיפור המבנה.

 

ג.א.ש: אחזקת מבנים > טיפים והמלצות > תכנית תמ"א 38 ואחזקת מבנים- לאתר
למידע נוסף השאירו פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל: