3 סיבות מרכזיות להתקנת מערכות כיבוי אש

התקנות היום ברורות, ובתי העסק בישראל נדרשים להפגין אחריות גדולה ולתכנן מערכות כיבוי אש. במקרים רבים נערכות ביקורות שגרתיות, ובארגונים הגדולים ממונים לא פעם אנשי מקצוע שאחראיים לוודא כי כל מערכות הבטיחות תקינות. הם מתכננים התקנת ספרינלקרים, עורכים הדרכות לעובדים ומבצעים בדיקות תקינות מדי תקופה. למה זה חשוב כל כך ואילו סיכונים אתם נוטלים על עצמכם כשאתם לא נערכים כראוי?

1 – מערכות כיבוי אש מצילות חיים

באופן הבסיסי והפשוט ביותר, מערכות כיבוי אש מצילות חיים. אש שתפרוץ בחדר אחד במפעל או במשרד בזמן שעובד אחר נמצא בחדר סמוך וכלל אינו מודע למתרחש, היא אש שעשויה לסכן את חייו באופן משמעותי. כדי להימנע מאובדן בנפש, מנזקים חמורים ומעלויות גבוהות מאוד שיידרשו גם מהארגון כדי להתמודד עם הנזק הכבד, חשוב לתכנן מראש מערכת מתקדמת שכוללת ספרינקלרים, מטפי כיבוי ומערכות שמאפשרות טיפול מידי ומהיר באש המתפרצת, כמו גם התרעה אוטומטית לכוחות הכיבוי וההצלה.

2 – ספרינקלרים ישלטו באש ויגנו על הרכוש

אם המבנה כולו יתקלח, העסק שלכם ייקלע למצוקה כלכלית גדולה מאוד. לא רק שתצטרכו למצוא מקום אחר לעבוד ממנו, אפשר רק לקוות שלאחר השריפה יהיה עדיין עסק לנהל. האש עשויה לכלות חומרי גלם וסחורה המיועדת למכירה, וגם אם אתם מוכרים שירותים ולא מוצרים מוחשיים, הציוד יקר הערך, המחשוב ועמו גם הידע המקצועי והפרטים האישיים של הלקוחות שלכם, כל אלה בסכנה גדולה. שמרו עליהם ותכננו מראש מערכות כיבוי אש.

3 – מערכות כיבוי אש מגנות על הסביבה

המבנה והרכוש שלכם חשובים, חיי אדם קריטיים יותר מכל, אבל חשוב לזכור שהאש עשויה לפגוע בסביבה החיצונית שלכם, ולא רק בזו העסקית. במילים אחרות, מערכות כיבוי אש מונעות את התפשטות האש, מה שעוזר לנו למנוע שריפה שתגיע גם אל המבנים הסמוכים או אל הצמחייה שבחוץ, זו שתתקלח בן רגע ותאפשר לאש להתפשט בקצב מהיר יותר, למקומות מרוחקים יותר. שליטה באש אפשרית עם ספרינקלרים ומערכות כיבוי אש,  ואין כאן מקום לפשרות.

התקנה מקצועית חשובה במיוחד

מערכות כיבוי אש הכוללות מערכת ספרינקלרים ומערכות מתקדמות אחרות, הן קריטיות. כדי להשיג את ההגנה המרבית על העסק, על העובדים, על הלקוחות ועל הסביבה כולה, מומלץ להיעזר בגורם מקצועי בלבד. ודאו שהוא מוסמך להעניק לכם את השירות, שיש לו את הניסיון בתחום ובעיקר שמדובר בגורם אמין מאוד, שיעשה את כל הדרוש כדי לספק לכם את ההגנה המרבית המגיעה לכם.

 

ג.א.ש: אחזקת מבנים > טיפים והמלצות > 3 סיבות מרכזיות להתקנת מערכות כיבוי אש
למידע נוסף השאירו פרטים
שם:
טלפון:
דוא"ל: